Веселі музики


Перейти к содержанию

Історія

ФОЛЬКЛОРНИЙ АНСАМБЛЬ
НАЦІОНАЛЬНОЇ ФІЛАРМОНІЇ УКРАЇНИ
"ВЕСЕЛІ МУЗИКИ"


Ансамбль "Веселі музики" належить до числа тих виконавців, чий потенціал найбільш повно розкривають концертні виступи. І це не випадково: у складі колективу працюють професіонали найвищого ґатунку - 5 музикантів віртуозів:


Заслужений артист України
Сергій Хитряков - спів, баян, художній керівник, аранжувальник.

Заслужений артист України
Павло Бугар - спів, сопілки

Лауреат міжнародних конкурсів
Валерій Голуб - спів, скрипка

Заслужений артист України
Юрій Різоль - спів, ударні

Заслужений артист України
Олександр Чух - спів, контрабас


Створений ансамбль у 1981 році, і з перших років існування став одним з найпопулярніших в Україні. В 1988 році артисти стали переможцями на Всеукраїнському конкурсі артистів естради і здобули звання лауреатів. В тому ж році їх прийнято до складу артистів Національної філармонії.
Ансамбль почав активно гастролювати практично з моменту свого створення. Саме завдяки цьому швидко придбав широку популярність не тільки на Україні , а і за її межами. Там ансамбль "Веселі музики" по праву вважають своєрідною "візитною карткою" України, її символом, а концертах "Веселих музик" глядачі плачуть і сміються, танцюють і підспівують.
Свою майстерність музиканти демонстрували в багатьох країнах світу: Англії, Австрії, Бельгії, Болгарії, Голландії, Іспанії, Німеччині, США, Франції, Шотландії, Чехії, Словаччині, Польщі, Фінляндії, Ізраїлі, Греції. Глядачі цих країн неодноразово вітали бурхливими оплесками гурт з України. Жартівливі та ліричні народні пісні, захоплююча інструментальна музика, танці, дотепні жарти, гарний настрій та незабутні враження - все це дарують "Веселі Музики" своїм глядачам під час концерту.

Серед виступів ансамблю, багато концертів на самих високих, представницьких рівнях. Серед них концерти перед першими особами з різних країн в Маріїнському палаці, перед королівською родиною Шотландії у м. Единбург, в Організації Об'єднаних націй у Нью Йорку (США).
У жовтні 1995 року з успіхом відбувся концерт ансамблю "Веселі музики" на сцені Мюнхенської філармонії. Це був перший виступ українського ансамблю народної музики в цьому, одному з найпрестижніших концертних залів в Європи.


Концертна програма колективу постійно оновлюється. Зараз дійство, що відбувається на сцені, усе більш розвивається убік шоу - усе надзвичайно барвисто й динамічно. Практично кожен член колективу має можливість продемонструвати на концерті віртуозну техніку в сольних номерах.
Колектив принципово не працює під фонограму. Безумовно, такий підхід вимагає великої репетиційної підготовки і величезної віддачі на концертах - кожний з тих, хто бере участь у створенні шоу, несе свою енергетику в зал.
З ансамблем співпрацюють провідні солісти танцювального, вокального, інструментального і оригінального жанрів. Завдяки цьому концертна програма ансамблю необмежено розширюється. Безумовно, основу всього репертуару ансамблю складає
народна музика - пісні, танці й інструментальні номери. Музиканти копітко відбирають кращі зразки народного жанру, не обмежуючи тільки рамками української музики. У концертній програмі присутні пісні і танці майже усіх країн світу.
Концертна програма "Веселих музик" побудована за принципом "нон-стоп": пісні змінюються танцювальними й сольними інструментальними номерами, залишаючи слухачів у неослабній увазі. І хоча партії всіх музикантів дуже насичені в музичному плані, "Веселі музики" прагнуть до усе більшої театралізації музичного шоу. Можливо, саме завдяки цьому буквально з перших хвилин концерту між музикантами й публікою встановлюється дуже тісний взаємозв'язок.
Ансамбль записав 5 компакт дисків, зняв два фільми. Два аудіо альбоми та два фільми гурту видано в Америці. В Німеччині видано компакт диск з кращими творами "Веселих Музик". У травні 1998 відома англійська фірма ARC RECORDS видає компакт диск ансамблю “Танці на селі”, це перший компакт диск з українською музикою, який продається в 56 країнах світу. В 2007 році диск було перевидано, як один з найуспішніших.

Ансамбль "Веселі музики" перший колектив на Україні, всім артистам якого, указом президента України, за вагомий особистий внесок у популяризацію української народної пісні та високий професіоналізм було присвоєно почесне звання Заслужених артистів України .

“Веселі музики” сьогодні це:
- унікальний репертуар в який входить більш ніж 100 власних обробок українських народних пісень та музики народів світу,
- це тисячі концертів по Україні
- це гарний настрій та незабутні враження які музиканти ансамблю подарували сотням тисяч глядачів.
- 5 компакт дисків з записами української народної музики, котрі крім України продаються в 56 країнах світу;
- 48 разів колектив представляв українське мистецтво майже в усіх країнах Європи та Америки;
- 8 європейських найвідоміших міжнародних фестивалів визнавали ансамбль найкращим;@"Українське слово" (Париж, Франція.) "... Більш ніж півторагодинна програма крапка за
крапкою без зупинки змінювалась наче в калейдоскопі. Вже з перших хвилин "Веселі Музики" завоювали серця публіки яка нерідко вставала на ноги, щоб бурею оплесків висловити свою вдячність та захоплення. ... "

@"Jacobstadt Tiedning" (Якобсштат, Фінляндія) "...
Програма була різноманітна, а підбір пісень при іскрометному та віртуозному інструментальному супроводі, в формі бравурно-професійного виконання та живого гумору причарував глядачів. ..."

@ "ММ" (Хохштат, Німеччина) "...
Незважаючи на те що гурт із Києва показував собою вищий рівень професіоналізму, глядачі не бачили на сцені зосереджених облич, які зайняті тільки технічною досконалістю виконання. Веселі та привабливі, живі та безпосередні - такі " Веселі Музики. ..."

@"North East Metro" (Арлінгтон, США.) "...
Що залишилося незабутнім від спектаклю, який дали "Веселі Музики", - це неабияка досконалість та майстерність виконання, яке важко описати - його треба бачити та слухати. ..."

Артисти, які багато років виступали з ансамблем "Веселі музики":

Юрій Білак - цимбали (грав в ансамблі з 1983р. по 1998р.)
Лауреат Всеукраїнського конкурсу
Наталія Бурлака - танці (виступала з ансамблем з 1988р. по 2008р.)

Замість скрипаля Владислава Почко (грав в ансамблі з 1983р. по 2009р.) з 2010 року в ансамблі працює Валерій Голуб.

Головна | Історія | Новини | Фото | Музика | Контакти | Файли | English | Русский | Карта сайта


Назад к содержанию | Назад к главному меню